Zkratka na hlavní stranu: Alt + Shift + horní 2(ě)
Linkedin FB e-mail Google Plus Twitter

Hledat na tomto webu

 
 

Meteorologické výstrahy

 

Publikováno
25. 7. 2021

 

Vyrobil jsem a spustil web, který informuje o meteorologických výstrahách pro Náchodsko a Broumovsko vč. přilehlé části Polska:

Smysl tohoto webu
(výhody oproti jiným meteorologickým webům):

 • Na jednom místě ukazuje výstrahy od českých i od polských meteorologů.
 • Je navržený tak, aby se rychle a snadno načítal
  • za běžné situace člověk koukne, vidí, zavře a jde dělat něco jiného;
  • za výjimečné situace je větší šance dostat informace i při přetížení sítě, přes mobil, apod., šetří se data i baterie telefonu.
 • Je určený pro rychlé zjištění, jestli se něco děje (když uživatele za běžné situace nezajímají podrobnosti), bez nutnosti sledovat zpravodajství a podrobnou předpověď počasí;
 • i pro zjištění podrobností, když se něco děje.
 • Je určen mj. pro uživatele, které podrobné informace o počasí zajímají až ve chvíli, kdy je vydána výstraha.
 • Je navržený tak, aby se dal používat na mobilu, a to i na velmi starém, pokud má webový prohlížeč.
  • Nepřenáší zbytečně velká data; počítá i s malým displejem; nevyžaduje velký výpočetní výkon telefonu/tabletu/počítače.
 • Zobrazuje i datově velmi malé radarové snímky od ČHMÚ, určené pro staré mobilní telefony a pro špatné internetové připojení.

Živé vložení webu sem (do iframe): 

Skok nahoru na: Navigační menu
(klávesová zkratka Alt + Shift + horní „5”)

Zaujala Vás tato stránka?

 

 
 

Národní kulturní dědictví

WebArchiv – Stránky archivovány Národní knihovnou ČR Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR pro svou kulturní, vzdělávací, vědeckou, výzkumnou nebo jinou informační hodnotu za účelem dokumentace autentického vzorku českého webu. Jsou součástí kolekce českých webových stránek, které NK ČR hodlá dlouhodobě uchovávat a zpřístupňovat pro budoucí generace. Jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.  

 

 
 

Pro rozptýlení

Specialista zákaznické podpory se zúčastnil střeleckého kursu. Dostal bezpečnostní instruktáž, pušku, náboje. Vystřílel deset ran a od cíle mu hlásí, že žádná kulka nezasáhla terč. Střelec se zadívá na pušku, pak na terč. Znovu na pušku a na terč. Dá prst před hlaveň, stiskne spoušť. Podívá se na krvácející zbytek prstu a volá k cíli:
„Tady je všechno normální, chyba musí být na vaší straně…”

 

Pro zamyšlení

Víte, kdo je nejbohatší? To se rozumí, že milenci; ne však pro různé duševní poklady a državy, nýbrž pro celou spoustu hmotných věcí, které si beztrestně přisvojují. „Pamatuješ se, Pepo, na tu naši lavičku? Víš tam v našem lese, co jsme tenkrát šli?“ Těm nestydům stačí, aby tamtudy jednou šli, a už je to jejich!
[Karel Čapek]