Zkratka na hlavní stranu: Alt + Shift + horní 2(ě)
Linkedin FB e-mail Google Plus Twitter

Hledat na tomto webu

 
 

Vodáctví
>> nejhezčí pohled na stromy je ze středu řeky <<

Video: Sjezd řeky Salza

Sjezd řeky Salza (rakouské Alpy) na nafukovacích kanoích. Klasifikace - obtížnost vody WWII až WWIII+. Úsek přibližně Wildalpen až Grossreifling. Záběry z lodě. Peřeje (např. peřej Lavina).

 

 

Pár vybraných fotek

Vzhledem k tomu, že se na těchto fotkách vyskytuji, je jasné, že nejsem jejich autorem – snímky pocházejí od různých autorů.

Různé řeky a lodě

Na těchto snímcích jedu jako kormidelník, tzn. vzadu.

 

Salza

Řeka Salza (rakouské Alpy), srpen 2012, loď Rio. Jel jsem jako háček (tzn. vepředu).
Nepřehlédněte video z této akce.

 

Úryvek

protože neznáš kouzlo vodáctví :) Kam se hrabe moře… řeka je dynamická, živá
moře už je mrtvý… teda řeka je v něm mrtvá
u nás v podhůří je ještě v mladický síle, než se roztáhne a začne se stařeckým krokem loudat jistý smrti v ústí :)
teda teď nevím, jestli to je technický systémový přirovnávání, nebo umělecká lyrika, ale radši toho nechám :)

(moje úvaha/přirovnání při ICQ rozhovoru s kamarádkou, 8.6.2011)
 

…a když už tady ten konkrétní rozhovor cituji… tématickým tokem jsme při něm dopluli až k heslu „pokora”, ke kterému jsem poznamenal,
že „z pohledu vodáka je pokora naprosto nezbytná pro přežití – ale i z pohledu cyklisty, řidiče čehokoliv, příp. horolezce a dalších”.
Což sice, předpokládám, většina lidí více či méně ví nebo tuší, ale při jednom jsem to tu chtěl připomenout, a tak to tu je. Radši jednou navíc, než o jednou míň.

Odkaz

Doporučuji návštěvu serveru raft.cz (jiný web, nový panel) (= reky.cz), kde najdete:

Skok nahoru na: Navigační menu
(klávesová zkratka Alt + Shift + horní „5”)

Zaujala Vás tato stránka?

 • Přidat do záložek (Ctrl+D)
 • Sdílet odkaz (vysílačka)Skok nahoru na:
 • Vytisknout (Ctrl+P)
 • Citovat podle ČSN ISO 690

  Tuto stránku

  ADÁMEK, Martin. Vodáctví: >> nejhezčí pohled na stromy je ze středu řeky <<. Martin Adámek [online]. Náchod / Meziměstí [cit. 2022-07-03]. Dostupné z: https://www.adamek.cz/ostatni/vodactvi

  Celý web

  ADÁMEK, Martin. Martin Adámek [online]. Náchod / Meziměstí [cit. 2022-07-03]. Dostupné z: https://www.adamek.cz

 

 
 

Národní kulturní dědictví

WebArchiv – Stránky archivovány Národní knihovnou ČR Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR pro svou kulturní, vzdělávací, vědeckou, výzkumnou nebo jinou informační hodnotu za účelem dokumentace autentického vzorku českého webu. Jsou součástí kolekce českých webových stránek, které NK ČR hodlá dlouhodobě uchovávat a zpřístupňovat pro budoucí generace. Jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.  

 

 
 

Pro rozptýlení

Přijde takhle jednou student na zkoušku a příliš látku neumí. Profesor ho už chce vyhodit, ale student naléhá, že by jinak měl zkažené prázdniny a tak dále, a prosí ještě o jednu otázku. Nato profesor: „Když mi povíte, kolik je v téhle místnosti žárovek, tak vám tu trojku dám.” Student prolézá celou místnost, nahlíží do skříní, ba i do odpadkového koše, až nakonec vítězoslavně odpoví: „13!”. Profesor otevře svůj kufřík, vyndá zbrusu novou žárovku a praví: „Kdepak, pane kolego, 14. Přijďte si příště.”
Historka se samozřejmě po fakultě rychle roznese, a tak když chce profesor na dalším termínu zase někoho vyhodit, dotyčný prosí, jestli by také nemohl počítat žárovky. Profesor svolí a student opět pečlivě mapuje celou místnost, načež nahlásí: „14!”. Profesor otevře kufřík a odpoví: „Máte smůlu, já dnes s sebou žádnou žárovku nemám.”
Student sáhne do sveho batůžku a se slovy „Ale já ano” vytáhne jednak krásnou žárovku, jednak index.

 

Pro zamyšlení

Rozumný člověk se přizpůsobí svému okolí. Nerozumný člověk se snaží přizpůsobit své okolí sobě. Proto veškerý pokrok závisí na nerozumných lidech.
[George Bernard Shaw]