Zkratka na hlavní stranu: Alt + Shift + horní 2(ě)
Linkedin FB e-mail Google Plus Twitter

Hledat na tomto webu

 
 

Připevnění čelovky na přilbu – Podmínky využití

 

Osvědčení o zápisu užitného vzoru
Osvědčení o zápisu užitného vzoru

Popsané technické řešení pro úchyt čelové svítilny na přilbu, zejména cyklistickou, je registrováno jako užitný vzor, a je tedy chráněno patentovým právem.
Jsem původce (autor) technického řešení a současně majitel užitného vzoru (držitel veškerých práv).

Poznámka: „Užitný vzor” bývá slangově označován také pojmem „malý patent”, který v podstatě vystihuje jeho povahu. V zahraničí často užitný vzor jako samostatný pojem neexistuje, a jeho zahraničním ekvivalentem je běžný „patent”. Proto se občas nějaký zahraniční výrobek chlubí třeba deseti „patenty”, které ale svojí povahou odpovídají spíše našemu užitnému vzoru.

V případě zájmu o využití popsaného technického řešení mne tedy prosím kontaktujte, abychom probrali možné licenční podmínky.

Kontakt

Ing. Martin Adámek
martin za-v_in áč adamek.cz

www.adamek.cz, Náchod

Mimo jiné činnosti vyučuji na Univerzitě HK, takže někdy telefon nezvednu a s časovým odstupem zavolám zpět.

Doporučuji spíše rychlejší kontakt, pro případ, že si Vaše konkurence bude přát výhradní licenci. Pokud bych někomu poskytl výhradní licenci, nemohl bych pak po nějakou dobu poskytnout žádnou licenci nikomu dalšímu.
Proto v případě zájmu prosím neváhejte.

Skok nahoru na: Navigační menu
(klávesová zkratka Alt + Shift + horní „5”)

Zaujala Vás tato stránka?

 • Přidat do záložek (Ctrl+D)
 • Sdílet odkaz (vysílačka)Skok nahoru na:
 • Vytisknout (Ctrl+P)
 • Citovat podle ČSN ISO 690

  Tuto stránku

  ADÁMEK, Martin. Připevnění čelovky na přilbu – Podmínky využití. Martin Adámek [online]. Náchod / Meziměstí [cit. 2022-07-01]. Dostupné z: https://www.adamek.cz/zlepsovaky/celovka/podminky

  Celý web

  ADÁMEK, Martin. Martin Adámek [online]. Náchod / Meziměstí [cit. 2022-07-01]. Dostupné z: https://www.adamek.cz

 

 
 

Národní kulturní dědictví

WebArchiv – Stránky archivovány Národní knihovnou ČR Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR pro svou kulturní, vzdělávací, vědeckou, výzkumnou nebo jinou informační hodnotu za účelem dokumentace autentického vzorku českého webu. Jsou součástí kolekce českých webových stránek, které NK ČR hodlá dlouhodobě uchovávat a zpřístupňovat pro budoucí generace. Jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.  

 

 
 

Pro rozptýlení

Chemik, inženýr, fyzik a obchodník dostali každý jeden barometr a úkol změřit pomocí něj výšku jednoho mrakodrapu.
Chemik velmi pečlivě změřil atmosférický tlak u paty budovy. Pak jel výtahem až na střechu a změřil tamní atmosférický tlak. Vytáhl kalkulačku a pečlivě vypočítal výšku z rozdílu atmosférických tlaků.
Inženýr hned vyjel výtahem nahoru na střechu. Našel dlouhý provaz u takové té věci na mytí oken zvenku a přivázal k němu barometr. Pak ho spustil ze střechy až na úroveň terénu a zase vytáhl zpátky – a přitom změřil výšku budovy v rozpaženích, což prý je asi metr a půl.
Fyzik také ihned jel nahoru. Překročil lano a šel ke hraně střechy. Vyndal stopky a pustil barometr ze střechy. Ze změřené doby volného pádu a znalosti gravitačního zrychlení vypočítal výšku budovy.
Obchodník nejel vůbec nikam. V přízemí zašel za domovníkem a řekl mu: „Když mi povíte, jak je tenhle dům vysoký, dám vám tenhle prima barometr.”

 

Pro zamyšlení

Člověk je velký ve svých předsevzetích, ale slabý v jejich provádění.
[Erich Maria Remarque]