Zkratka na hlavní stranu: Alt + Shift + horní 2(ě)
Linkedin FB e-mail Google Plus Twitter

Hledat na tomto webu

 
 

Připevnění čelovky na přilbu – Podmínky využití

 

Osvědčení o zápisu užitného vzoru
Osvědčení o zápisu užitného vzoru

Popsané technické řešení pro úchyt čelové svítilny na přilbu, zejména cyklistickou, je registrováno jako užitný vzor, a je tedy chráněno patentovým právem.
Jsem původce (autor) technického řešení a současně majitel užitného vzoru (držitel veškerých práv).

Poznámka: „Užitný vzor” bývá slangově označován také pojmem „malý patent”, který v podstatě vystihuje jeho povahu. V zahraničí často užitný vzor jako samostatný pojem neexistuje, a jeho zahraničním ekvivalentem je běžný „patent”. Proto se občas nějaký zahraniční výrobek chlubí třeba deseti „patenty”, které ale svojí povahou odpovídají spíše našemu užitnému vzoru.

V případě zájmu o využití popsaného technického řešení mne tedy prosím kontaktujte, abychom probrali možné licenční podmínky.

Kontakt

Ing. Martin Adámek
martin za-v_in áč adamek.cz

www.adamek.cz, Náchod

Mimo jiné činnosti vyučuji na Univerzitě HK, takže někdy telefon nezvednu a s časovým odstupem zavolám zpět.

Doporučuji spíše rychlejší kontakt, pro případ, že si Vaše konkurence bude přát výhradní licenci. Pokud bych někomu poskytl výhradní licenci, nemohl bych pak po nějakou dobu poskytnout žádnou licenci nikomu dalšímu.
Proto v případě zájmu prosím neváhejte.

Skok nahoru na: Navigační menu (klávesová zkratka „5”)

Zaujala Vás tato stránka?

 • Přidat do záložek (Ctrl+D)
 • Sdílet odkaz (vysílačka)Skok nahoru na:
 • Vytisknout (Ctrl+P)
 • Citovat podle ČSN ISO 690

  Tuto stránku

  ADÁMEK, Martin. Připevnění čelovky na přilbu – Podmínky využití. Martin Adámek [online]. Náchod [cit. 2018-12-13]. Dostupné z: https://www.adamek.cz/zlepsovaky/celovka/podminky

  Celý web

  ADÁMEK, Martin. Martin Adámek [online]. Náchod [cit. 2018-12-13]. Dostupné z: https://www.adamek.cz

 

 
 

Národní kulturní dědictví

Stránky archivovány Národní knihovnou ČR Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR pro svou kulturní, vzdělávací, vědeckou, výzkumnou nebo jinou informační hodnotu za účelem dokumentace autentického vzorku českého webu. Jsou součástí kolekce českých webových stránek, které NK ČR hodlá dlouhodobě uchovávat a zpřístupňovat pro budoucí generace. Jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.  

 

 
 

Pro rozptýlení

Jak rozeznat informatika od bezdomovce?
Na první pohled těžko, ale informatik má v kapse mobil s operačním systémem.

 

Pro zamyšlení

Vede-li inženýr dráhu, nevede ji přes vrchol hory, nýbrž oklikou po jejím úpatí. Tato oklika není kompromis mezi přímostí tratě a výškou hory, je to prostě velmi přesné počítání se skutečnými fakty. V politice se však nepracuje inženýrsky: udělá se projekt a čeká se, s jakými překážkami se setká, a teprve potom se handluje o nějakou tu okliku. Řeší-li se všechno kompromisem, znamená to, že nejsou předem váženy okolnosti, s nimiž bude nutno dále prakticky počítat: tomu se ovšem říká fušerská práce.
[Karel Čapek, 1925]